W wersji na urządzenia mobilne Magazyn MacLawye® dla wygody czytelników-subskrybentów publikowany jest z ograniczeniem grafiki i animacji, zachęcamy jednak wszystkich aby od czasu do czasu przejrzeli MacLawye®’a na komputerze z dużym monitorem o dobrych parametrach. Staramy się bowiem aby magazyn zasługiwał na miano magazynu ilustrowanego wzbogacając witryny autorskimi grafikami, filmami i sliderami. Warto także nieco ‚pobuszować” po magazynie czytając archiwalne wpisy, aby się przekonać czym fascynowało się środowisko adwokackie w czasie minionym i co z tego wyszło.


2019 – XII lat portalu MacLawye®

W 2007 r. Mec. Jerzy M. Majewski zawiesił w Internecie witrynę MacLawye®. Początkowo miała to być witryna promująca pośród prawników sprzęt komputerowy firmy Apple, której Pan Mecenas jest wielkim fanem (stąd charakterystyczny nick internetowy Pana Mecenasa Mac-Lawyer). Portal MacLawye® bardzo szybko stał się jednym z bardziej popularnych i rozpoznawalnych portali prawniczych. Z czasem zaczęła się zmieniac tematyka wpisów i artykułów na portalu MacLawye®’. Pojawiły się teksty o potrzebie reformy szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Mec. Jerzy M. Majewski publikował krótkie komentarze, artykuły i poważniejsze opracowania na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, orzecznictwa i legislacji.

Od 2009 r. (kiedy Pan Mecenas zajął się lobbingiem i legislacją) na portalu MacLawye® zaczęły się pojawiać wpisy dotyczące polityki i prawa. Ta różnorodność tematyczna spowodowała, że powstały portale powiązane:Trybuna Sądowa, LOBBINGnews a przez krótki czas,  portal adwokatura.info, swoisty żart w stosunku do Komisji Komunikacji Społecznej NRA, Bardzo nieliczny zespół współpracowników Pana Mecenas nie był w stanie zapewnić wysokiego poziomu wszystkich powstałych portali. Stąd w 2015 r. zapadła decyzja o ich zamknięciu i zmianie sposobu obecności w sieci Pana Macenasa jak i MacLawye®’a. W sieci pozostały jedynie dwa magazyny. Podstawowy MacLawye® oraz bardziej specjalistyczna a raczej tenatyczny LOBBINGŃ™. MacLawye® prowadzony jest w wersji ilustrowanej oraz w wersji bardziej tekstowej z przeznaczeniem na smartfony.

maclawyer.blog